montaz-okien

MONTAŻ OKIEN, WYMIANA OKNA, TARNÓW

MONTAŻ OKIEN, WYMIANA OKIEN, TARNÓW

Montaż okien bynajmniej nie jest rzeczą prostą jak malowanie  – w zdecydowanej większości jest to proces jednorazowy. Musimy zadbać nie tylko o właściwości termiczne okien ale również o styl, który podkreśli indywidualny charakter naszego domu, budynku. Jako firma, zajmująca się montażem okien już kilkanaście lat, profesjonalnie doradzimy jak i wykonamy dla Państwa proces montażu okien wraz z ich odpowiednim ustawieniem i ewentualnym serwisowaniem.

Techniki izolacji lub ocieplania domów są naszym priorytetem, dlatego, najlepsi fachowcy pomogą Państwu wybrać okna, które spełnią techniczne wymagania. Proces montażu podlega rygorystycznemu zastosowaniu się do wytycznych producenta, zapewniając, że otrzymacie Państwo idealny produkt bez wad montażowych.

Montaż OKNA, podstawowe kryteria oceny stanu technicznego okien i ich montażu:

  •  rama okna musi być trwale zamocowana do muru na całym swoim obwodzie
  •  pomiędzy profilem PVC ramy i murem musi być przerwa dylatacyjna minimum ok. 8-10 mm, aby umożliwić termiczne odkształcenia profili PVC (podczas dużych zmian temperatury latem i zimą)
  • ramy mogą być mocowane na kotwy lub dyble
  • okna powinny być montowane bardzo precyzyjnie – szczególnie istotne jest ocieplenie przestrzeni na styku okna z murem. Wykonuje się je najczęściej za pomocą pianki montażowej, ale może też być inny materiał o dobrej izolacji termicznej, np. styropian lub wełna mineralna
  • izolacja termiczna powinna być osłonięta od wewnątrz i od zewnątrz pomieszczenia (szczelniej od środka niż od zewnątrz) za pomocą np. taśm rozprężnych, folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych (wypuszczających na zewnątrz wilgoć zgromadzoną wewnątrz budynku)

Przed przystąpieniem do montażu, czy wyboru okien zwracamy uwagę na niezwykle istotne i niezbędne opcje akcesoriów po montażowych okna takie jak, wybór rodzaju, koloru;

  • parapetów
  • rolet
  • moskitier

Nasza firma wykonuje usługi doradcze i wykonawcze MONTAŻU OKIEN, praktycznie wszystkich wiodących producentów OKIEN na rynku. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę okien firmy VEKA – która jest jednym z liderów rynku europejskiego. Jej produkty cechują się wysoką termoizolacyjnością oraz niepowtarzalnym stylem, wszystko to powoduje iż to właśnie Państwo go wybiorą.

 

MONTAŻ OKIEN PCV VEKA O PROFILU:

76-motaz-veka-okna

76-motaz-veka-okna

PROFIL82 mm

  • Artline 82 MD
  • Softline 82 AD
  • Softline 82 MD
  • Softline 82 MD półzlicowany
  • VEKASLIDE 82

Wielokomorowy profil 82 MD jest wyposażony w system trzech uszczelek, ma znakomity współczynnik przenikania ciepła Uf =1,0 W/m²K. Gdy zostanie zabudowany warstwą ocieplenia budynku, osiąga standardy wymagane dla okien w budynkach pasywnych.

 

86-veka

86-veka

PROFIL76 mm

  • Softline 76 AD
  • Softline 76 MD
Profile Softline 76 AD pomagają znacząco obniżyć koszty ogrzewania domu. Chronią przed zimnem, hałasem, wilgocią.
Profile Softline 76 AD mają jedną z nieco mniejszych głębokości zabudowy – 76 mm. Jednak to praktycznie nie wpływa na obniżenie ich efektywności energetycznej. Okno z tymi profilami może mieć współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,82 W/m²K przy zastosowaniu pakietu szybowego o Ug=0,5 i ciepłej ramki. Sam profil ma współczynnik przenikania ciepła Uf=1,2 W/m²K.

 

70 veka

70 veka

PROFIL70 mm

  • Perfectline Standard
  • Perfectline Oval
  • Perfectline Swing
  • Perfectline Wariant termiczny
  • VEKASLIDE 70

Profile Perfectline wyposażone w pakiet szybowy z ciepłą ramką o współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 1,0 W/m²K, pozwalają zbudować okna o Uw= 1,2 W/m²K. Jeśli szyba zespolona będzie miała jeszcze lepsze parametry ciepłochronności, to U całego okna może być niższe niż 1,0 W/m²K.

 

90-okna-veka

90-okna-veka

PROFIL90 mm

Alphaline 90 MD

Zastosowane w profilach Alphaline 90 MD nowatorskie pozwalają produkować z nich okna sprawdzające się także w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

 

 

spectra-veka

spectra-veka

PROFIL SPECTRAL

VEKA SPECTRAL to najnowsza propozycja firmy VEKA. Jest to ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC. Dzięki wykończeniu SPECTRAL profile, a tym samym całe okna zyskują niespotykany, oryginalny wygląd. Idealnie matowe powierzchnie profili z PVC są aksamitne i delikatne w dotyku. Co ważne, to eleganckie wykończenie nie obniża wytrzymałości okien. Profile w wykończeniu SPECTRAL mają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wykończenie SPECTRAL jest oferowane na profilach w systemie VEKA Softline 82 oraz VEKA Softline 76, pokrywanych jednostronnie lub dwustronnie. Elegancji dodają kolory, w jakich jest oferowana struktura SPECTRAL: antracytowy ultramatowy, platynowo-szary ultramatowy, umbra ultramatowy, grafitowo-czarny ultramatowy, mlecznobiały ultramatowy, ciemnozielony ultramatowy, zielony monumentalny ultramatowy, granatowy ultramatowy oraz VEKA-biały ultramatowy.

montaz-okien

montaz-okien

OKNA VEKA REVENTO :

  • posiadają uszczelki z powierzchniami ukierunkowanymi jak profile , ze spadkiem 15 stopni, dają doskonałą ochronę przed niekontrolowaną wymianą powietrza i znakomicie odprowadzają wodę oraz zanieczyszczenia
  • gładkie powierzchnie są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają konserwacji
  • szerokość naszych wszystkich profili wynosi 70 mm(za wyjątkiem systemu Ergono)
  • specjalna konstrukcja wzmocnienia skrzydła gwarantuje idealną statykę i bezpieczeństwo 
  • pewne osadzenie szyby w profilu o głębokości 24 mm powoduje,że okno staję się bezpieczne i trudniej je sforsować oraz pozwala to także ograniczyć skraplanie się na szybie pary wodnej
  • elegancka linia z zaokrąglonymi konturami profili Revento , sprawia, że pasują one do każdego stylu architektonicznego
  • 13 mm oś wrębu okuciowego daje lepsze zabezpieczenie przed włamaniem lub wyjęciem okna
  • specjalna uszczelka z komorą chroni przed przenikaniem wilgoci i powietrza 
  • pięciokomorowy system zapewnia doskonała ochronę cieplną oraz skuteczne tłumienie hałasu.

 

OKNA VEKA PERFECTLINE PÓŁZLICOWANY 5 KOMOROWE:

  • 70 mm szerokości, okna w systemie perfectline wyznaczają nowe , wyższe standardy bezpieczeństwa . Pozwalają nadać każdemu budynkowi indywidualny charakter, zgodny z życzeniami domowników. Szeroka gama kolorów i deseni zadowoli najbardziej wyszukane gusta ; styl okna podkreślą uszczelki :
    • czarne- klasyczne
    • wyraziste , szare- eleganckie i stonowane
    • karmelowe – ekstrawaganckie i nietuzinkowe.

Wybór koloru daje dodatkowe możliwości kształtowania wizerunku własnego domu. Stosownie do swojej nazwy , system VEKA Perfectline to perfekcja w każdym calu, także w wewnętrznej konstrukcji profilu.

 

OKNA VEKA SWINGLINE 5 KOMÓR, 70 mmszerokości to:

  • atrakcyjny zaokrąglony design z wyważonymi proporcjami . Listwa przyszybowa w jednej płaszczyźnie z powierzchnią skrzydła i 5- komorowy profil o szerokości ramy 70 mm , zapewniają duże właściwości izolacyjne oraz zmniejszają hałas i straty ciepła. Optymalna statyka gwarantuje właściwe funkcjonowanie . Ekskluzywny system został zaprojektowany z myślą o przyszłości.

 

OKNA VEKA LIBRIS PLUS NOWOŚĆ 6 KOMÓR SZEROKOŚC 70 mm

Profil ten dostępny jest w kolorze białym jak i wszystkich kolorach z palety VEKA Polska. Okna Libris są produktem wyjątkowym w naszej ofercie. Charakteryzują się najwyższą jakością komponentów oraz materiałów , z których są wykonane . Dodatkowo , posiada specjalne rozwiązania technologiczne , które związane są ze zwiększeniem bezpieczeństwa dla użytkowników oraz ulepszeniem funkcjonalności okna Libris.

 

OKNA VEKA ERGONO NOWOŚĆ 6 KOMÓR , 90 mm szerokości – najnowszej generacji profil 6 komorowy należący do najwyższej klasy jakości „A” . ścianki zewnętrzne tych profili mają 3 mm grubości a szerokość komór wewnętrznych wynosi minimum 5 mm.

Budowanie energooszczędnych domów to nie tylko moda. Dzięki tej idei możliwe są ogromne oszczędności ciepła , mniejsze koszty eksploatacji , ochrona środowiska naturalnego.Celem budowania pasywnego domu jest zminimalizowanie energii potrzebnej do ogrzania budynku .Jego osiągnięcie jest możliwe dzięki wyeliminowaniu mostków termicznych z konstrukcji domu w odniesieniu do wymiaru zewnętrznego , zapewnienie wysokiej szcelności budynku , wydajny system wentylacji z odzyskaniem ciepła , minimalne straty ciepła przy przygotowaniu i dystrybucji wody do celów gospodarczych , wydajne użytkowanie prądu elektrycznego . Odpowiednie i właściwe okna do domów energooszczędnych powinny posiadać niski współczynnik przenikania ciepła .

TEN WARUNEK SPEŁNIAJĄ OKNA W SYSTEMIE ERGONO , GDZIE DLA CAŁEGO OKNA OSIĄGALNY JEST WYNIK Uw=0,8 /m2K.

 

Różne rodzaje montażu

Sposobów montowania okien jest wiele, ale fachowcy twierdzą, że można wyróżnić dwa podstawowe: prawidłowy i nieprawidłowy. To oczywiście branżowy żart, ale pokazuje, jak ważnym elementem wymiany okien jest montaż. Nawet najlepszy produkt nie będzie działał prawidłowo, jeśli nie zostanie odpowiednio wkomponowany w ścianę budynku. Różnice dotyczą okien specjalnego przeznaczenia. Inaczej montujemy standardowe okna, inaczej energooszczędne, a jeszcze inaczej okna antywłamaniowe.

Montaż standardowy

Większość użytkowników decyduje się na montaż standardowych okien, które w wystarczającym stopniu spełniają ich wymagania. Sposób montażu dopasowuje się do rodzaju i grubości ściany, a przed przystąpieniem do pracy powstaje projekt wykonawczy. W uproszczeniu można przyjąć, że w ścianach jednowarstwowych okno wstawia się w połowie szerokości, w dwuwarstwowych przy zewnętrznej krawędzi, a w trójwarstwowych na poziomie ocieplenia. Do przymocowania okna stosuje się kotwy lub dyble. O wyborze mocowania decydują montażyści. Pierwsze rozwiązanie stosuje się w przypadku mniejszych okien, a drugie zapewniające większą sztywność konstrukcji do większych okien.

Etapy montażu

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie muru do montażu. Powierzchnię ościeżu, czyli otworu okiennego, należy starannie wyczyścić, aby usunąć wszelkie luźne kawałki muru i innych zanieczyszczeń. Samo okno wstawia się w taki sposób, aby odległość od muru u góry i po bokach była taka sama. U dołu pozostawia się więcej przestrzeni na umieszczenie parapetu lub innego rodzaju podokiennika. Rama okna zostaje unieruchomiona klinami i przychodzi czas na montaż ościeżnicy, do czego wykorzystane zostają wspomniane wcześniej dyble lub kotwy. Po zamontowaniu ościeżnicy następuje izolacja miejsca między oknem a murem. Prawidłowe uszczelnienie jest kluczowe dla spełnienia parametrów izolacyjnych okna.

Ciepły montaż

Nieco innego montażu wymagają okna energooszczędne. W ich przypadku bardzo ważne jest staranniejsze uszczelnienie ościeżnicy w celu zlikwidowania mostków cieplnych, przez które ucieka ciepłe powietrze. Powierzchnię otworu przed montażem wyrównuje się starannie, a do uszczelnienia służą aż trzy warstwy izolacyjne. Pierwsza zewnętrzna warstwa taśmy paroprzepuszczalnej zabezpiecza izolację przed działaniem warunków atmosferycznych. Warstwa środkowa, najczęściej pianka poliuretanowa, znajduje się między oknem a ościeżnicą. Trzecia wewnętrzna warstwa to folia paroszczelna chroniąca piankę przed wilgocią. Tego typu montaż nazywamy nie bez powodu ciepłym montażem, bo pozwala na dużą oszczędność energii cieplnej.

Montaż okien antywłamaniowych

Jeszcze inna jest metoda montażu okien antywłamaniowych. Aby w pełni wykorzystać ich właściwości, należy je zamontować zgodnie z rygorystyczną europejską normą EN-V 1627-30. Są w niej ujęte takie parametry jak rodzaj i rozmiar dybli, odległości między nimi oraz głębokość zamocowania kotw. Jeśli warunki montażu nie zostaną spełnione, okno nie spełni certyfikatu bezpieczeństwa. Dlatego do instalacji okien antywłamaniowych należy koniecznie zatrudnić ekipę montażową rekomendowaną przez producenta, która po wykonaniu pracy wyda odpowiedni dokument gwarancyjny.

Zły montaż okien spowoduje, że nawet te najlepiej wykonane utracą swoje walory użytkowe.

 

MOSKITIERY OKIENNE, MOSKITIERY DRZWIOWE

siatka przeciw komarą, muchą, insektą

siatka przeciw komarą, muchą, insektą

Typ MOSKITIERY zależy od profilu okien drzwi, okna z płaskimi rantami (felcami) gdzie skrzydło okna jest cofnięte w stosunku do jego ramy dobrze jest zastosować moskitiery typu standard. Jeśli rama okna mocno licuje z jego skrzydłem też stosujemy profil standard montując uchwyty obrotowe moskitiery na drugiej stronie profilu moskitiery „płaskiej” (typy okien: panorama 2000 , większość okien stolarki aluminiowej)

Okna posiadające ranty mocno zaokrąglone gdzie kołnierz moskitiery powinien być dłuższy, idealnym zastosowaniem do nich będzie profil Exclusive. (typy okien: Veka Perfect line , Aluplast 7000 , Brügmann art. Plus , drutex iglo).

Okna z płaskimi jak i częściowo zaokrąglonymi rantami dodatkowo delikatnie licującymi ramą i skrzydłem pasują do moskitier wykonanych z profilu uniwersalnego dzięki zastosowaniu w nim wąskiej wargi umożliwiającej montaż ramki na oknie. (typy okien : Veka Platinium, Iglo Energy , itd..) Kołnierz moskitiery uniwersalnej pozwala nam na zastosowanie jej pod rolety zewnętrzne , wprasowując się pomiędzy okno a prowadnice rolety.

siatka przeciw komarą, muchą, insektą

siatka przeciw komarą, muchą, insektą

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bardzo szeroką gamę kolorów , jednakże jeśli istnieje potrzeba pomalowania profili na inny kolor z palety RAL jest taka możliwość. Takie moskitiery nie posiadają standardowych narożników plastikowych, ich profile cięte są pod kątem 45 stopni i łączone za pomocą wewnętrznych narożników aluminiowych dzięki czemu kolor moskitiery jest jednolity na całym jej obwodzie.

Najczęściej stosowaną siatką do moskitier okiennych oraz drzwiowych jest siatka z włókna szklanego i pokryta PCV w kolorach szarym i czarnym.

W naszej ofercie dysponujemy również siatką stalową oraz aluminiową, które swe zastosowanie najczęściej znajdują w oknach piwnicznych bądź miejscach narażonych na działanie szkodników takich jak szczury , myszy. Siatkę stalową możemy też zastosować przed zwierzętami domowymi takimi jak psy, koty, kanarki.